Dłoń i piasek

Nie potrafię spać na zawołanie…a szkoda bo po godz. 2:00 musimy się zbierać, żeby zdążyć na samolot.
I tak buszując w necie znalazłam fajny tekst:

… pewien chłopiec spacerował plażą razem ze swą matką.
W pewnej chwili zapytał:
– Mamo, jak można zatrzymać miłość /przyjaźń/, kiedy w końcu uda się ją zdobyć?
Matka zastanowiła się przez chwilę, potem schyliła się i wzięła dwie garście piasku. Uniosła obie ręce do góry; zacisnęła mocno jedną dłoń: piasek uciekał jej między palcami i im bardziej ściskała pięść, tym szybciej wysypywał się piasek. Druga dłoń była otwarta: został na niej cały piasek.
Chłopiec patrzył zdziwiony, potem zawołał:
– Już rozumiem!

I jeszcze kilka cytatów, które mi się spodobały:

“Istnieją dwa powody, które nie pozwalają ludziom spełnić swoich marzeń. Najczęściej po prostu uważają je za nierealne. A czasem na skutek nagłej zmiany losu pojmują, że spełnienie marzeń staje się możliwe w chwili, gdy się tego najmniej spodziewają. Wtedy jednak budzi się w nich strach przed wejściem na ścieżkę, która prowadzi w nieznane, strach przed życiem rzucającym nowe wyzwania, strach przed utratą na zawsze tego, do czego przywykli. Ludzie tęsknią za całkowitą odmianą, a jednocześnie pragną, by wszystko pozostało takie jak dawniej.”
                                                                     Paulo Coelho – “Demon i panna Prym”

“Ja chcę, ja muszę znów siebie zaakceptować, muszę udowodnić sobie, że jestem w stanie sama podejmować decyzje, które mnie dotyczą. Nie pozwolę, by mnie popychano w kierunku, którego nie wybrałam.”
                                                         Paulo Coelho – “Weronika postanawia umrzeć”

“Większość ludzi jest inna. Przeżywają swoje krótkie życie (…) przewidują przyszłość albo nie umieją porzucić przeszłości. Zwykle są tak zajęci myśleniem, co zdarzy się za chwilę, że to, co zdarza się teraz, poznają jedynie drogą wspomnień. Taka jest większość.”
                                                    Terry Pratchett – “Trzy Wiedźmy” (“Świat Dysku”)

Komentarze

  1. usul

    “Ludzie tęsknią za całkowitą odmianą, a jednocześnie pragną, by wszystko pozostało takie jak dawniej” – czyli chcą ale nie chcą :-) . Świetne :-) .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz