Bułki orkiszowe na słodko

Weekend mogę uznać za udany. Poleniuchowałam, ale i trochę zrobiłam. Fakt, że zaplanowane sprzątanie nie wypaliło, ale (niestety) to i tak nie ucieknie.
Pogoda dopisała, więc wskoczyliśmy na rowery i 528kcal spalone. Dzisiaj godzinny spacer, w piątek marszo-bieg 5km z pracy…jestem zadowolona z siebie:)
A jutro planuje rowerem śmignąć do pracy.

W kuchni odkryłam, że blender nadaje się do zmielenia mięsa, przynajmniej kurczaka. Tym sposobem zagościły u nas gołąbki z kaszą gryczaną i kurczakiem, zawijane w kapustę pekińską. A na zakończenie weekendu zrobiłam bułki orkiszowe na słodko. Właśnie wyszły z pieca, ale kawałek ugryzłam i pyszne są. O dziwo dość puchate jak na mąkę orkiszową.
Przepis jest z programu “Rewolucje na talerzu”, który dopiero wczoraj odkryłam. Uwielbiam programy kulinarne, które pokazują jak ugotować zdrowo, szybko i pysznie:)

A teraz kilka zdjęć…

bulki-orkiszowe
Bułki orkiszowe z miodem i suszonymi owocami, prosto z pieca…mniamm

blt
Moje wczorajsze śniadanie – kanapka BLT – wspomnienie z San Francisco, zrobiona przez nie-męża. Pychota.

stekWczorajszy obiad – grilowany stek, też zrobiony przez nie-męża…wiem, dobrze mi:)

film
A tu kręcą akcje do jakiegoś filmu/serialu. Zaraz obok naszego bloku. Zadyme zrobili:)

Komentarze

    1. dziubiszka

      Bułki są super jak ktoś lubi mąke orkiszową. Moje takie gigantusy wyszły, ale przynajmniej jest co ugryźć:) No i jakiś owoc suszony musi być gorzki bo jest taki gorzkawy posmak. Myśle czym by jeszcze owoce zastąpić w nich dla urozmaicenia

  1. Wiolka

    O mamma mia, ależ pyszności pokazujesz :) Ślinka cieknie jak sie patrzy na te zdjęcia :) Cudne, musze takie bułeczki zrobić w domu :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz