Bez mojej zgody

bez_zgody.jpg

O książce dowiedziałam się z bloga Chiary Kupiłam ją tylko, że w wersji polskiej i wczoraj skończyłam ją czytać. Książka jest z tych, które od pierwszych stron mnie zainteresowały. Zakończenie mnie zaskoczyło, może trochę byłam “rozczarowana”, choć ciężko mi powiedzieć jakie byłoby lepsze (oczywiście pomijając takie, że wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie). Przez cały czas myślałam, co ja bym zrobiła na miejscu każdej z osób i zdanie zmieniałam co kilka kartek.
Oczywiście na koniec ryczałam jak głupia.

 

Opis:
Anna została poczęta, by zostać dawczynią szpiku dla swej siostry, Kate. Nigdy nie kwestionowała tej roli, choć musi żyć tak, jakby była ciężko chora.
Ma dopiero trzynaście lat, a już przeszła niezliczone zabiegi operacyjne, by jej starsza siostra miała szansę wyleczyć się z białaczki. Jak większość nastolatków, Anna zastanawia się, kim jest; inaczej jednak niż przeciętna nastolatka ma poukładane życie: istnieje właściwie wyłącznie jako dopełnienie siostry. Dlatego podejmuje decyzję, która zagrozi jej rodzinie i prawdopodobnie będzie mieć fatalne konsekwencje dla Kate.

Wyczytałam, że będzie ekranizacja tej książki. Produkcja filmu rozpocznie się w marcu 2008r.

Komentarze

Dodaj komentarz