Petycja STOP Rakowi Szyjki Macicy

Dostałam dzisiaj informacje na temat kampanii STOP Rakowi Szyjki Macicy. Dla zainteresowanych poniżej podaje link, gdzie można podpisać się pod petycją:

WPISZ SIĘ

Trochę informacji na ten temat:

Każdego roku 50,000 kobiet zachorowuje na raka szyjki macicy, a 25,000 umiera na tę chorobę chociaż wiadomo, że profilaktyczne programy walki z tą chorobą mogą zapobiec praktycznie każdemu przypadkowi zachorowania.

Niestety większość kobiet nie ma dostępu do tych programów. Wprawdzie badania cytologiczne są dostępne w całej Europie, ale głównie dla tych kobiet, które wiedzą, że mogą o nie poprosić lub dla tych, które stać, by za nie zapłaciċ. W tej sytuacji kobiety zamożne i dobrze wykształcone są chronione, podczas gdy te mniej zamożne zachorowują na raka.

Rak szyjki macicy jest szczególną odmianą raka, ponieważ jest szansa na całkowite jego wyeliminowanie poprzez specjalne programy profilaktyczne, jednak niestety tylko w niektórych krajach są one dostępne. Powinno to zostać zmienione, tak by wszystkie kobiety w Europie miały równy dostęp do odpowiedniej ochrony przed tą chorobą.

Petycja STOP Rakowi Szyjki Macicy to petycja wzywająca Parlament Europejski oraz Komisję Europejską i wszystkie rządy europejskie do wprowadznia zorganizowanych programów, które byłyby dostępne dla wszystkich kobiet. Petycję tę można znaleźć tutaj:
http://www.cervicalcancerpetition.eu/

Zdobycie miliona podpisów do 22 stycznia 2008 roku (tego dnia upłynie termin petycji) pozwoli na wytworzenie politycznego nacisku i skłonienie Komisji Europejskiej do zmiany prawa.

Komentarze

Dodaj komentarz