Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Zapewne niektórzy to już wiedzą, ale ja się dowiedziałam na dniach, że istnieje coś takiego jak European Health Insurance Card (EHIC), albo jak kto woli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego.
Karta jest za darmo, nie wiem jak w Polsce, ale w Anglii przez internet można wypełnić formularz i w ciągu 7 dni mają ją przysłać. I tym sposobem kwestia ubezpieczenia w Polsce została rozwiązana (przynajmniej teoretycznie, praktycznie wolę nie sprawdzać).

Komentarze

 1. Pimposhka

  Hmmm jak to jest w praktyce? Moj znajomy musi miec operacje przegrody nosowej ale boi sie ja robic tutaj (w Anglii) i chce w Polsce. Ma wlasnie takowa karte ale w Polsce chca od niego jakis inny druk (poprzednik karty), ktory juz wyszedl z uzycia – teoretycznie w Polsce tez – i wlasnie zastapila go karta. Kolo sie zamyka.

  Odpowiedz
 2. sihaja

  no tak… cała Polska:)
  Na moje szczęście nie wiem jak to działa w praktyce. Ale przypadek twojego znajomego nie bardzo mnie pociesza. Popytam swoich znajomych, czy korzystali już z tej karty. Jak coś sie dowiem, to napisze.

  Odpowiedz
 3. Sylwia Presley

  Praktycznie to lepiej jest z nia w Polsce niz w Anglii:/ Sama wszystko zalatwilam sobie i Dawidowi w podkarpackiem. Natomiast w hrabstwie nikt nie wiedzial o czym mowie, gdy chcialam pojsc z gardlem taty. Porada – gdy neguja, ze tego nie ma, mowic, ze to karta NHS i prosic o managera. Ten powie, ze nic nie wie. Prosic, aby sprawdzil i powolac sie na znajomych. Walczyc! A wrecz podac strone internetowa!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz